Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

17 października 2021

17.10.2021r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – święto św. Łukasza, dzień modlitw za pracowników  służby zdrowia – okolicznościowe intencje w modlitwie powszechnej,
- w środę – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera,
- w piątek – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża.

W sobotę będzie katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania. O godzinie 10.00 przyjdzie młodzież klas VI i VII a o godzinie 10.30 młodzież klas VIII i I klasy szkoły średniej.
Przyszła niedziela rozpocznie obchód tygodnia misyjnego. Będziemy się modlić za misje i wesprzemy je ofiarą na tace.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W minionym tygodniu na Seminarium duchowne złożono dary: Grabostów – płody ziemi i 650 zł, Ryszardów – płody ziemi i 160 zł, Wola Kotkowska i Komorniki 160 zł, Żuchowice – 640 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

Jak nietrudno zauważyć w minionym tygodniu rozpoczęliśmy remont wieży kościelnej. Trochę się ten remont odwlekł w czasie, ponieważ kościół nasz jest pod opieką konserwatora zabytków i trzeba było zrobić projekt planowanej pracy i znaleźć wykonawcę – co nie było łatwe. Okazało się, że nie da się prac remontowych przeprowadzić z lin, bez rusztowań. Ostatecznie okazało się, że są one konieczne. Zapłaciłem za nie z pieniędzy zebranych już na chodnik wokół kościoła. Ten remont jest pilniejszy.

Od jutra tj. 18.10.2021r. różaniec od poniedziałku do soboty o godzinie 17:00, a w niedzielę o godzinie 16:30.