Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

14 listopada 2021

14.11.2021r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w środę –wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy,
- w czwartek – wspomnienie bł Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki KSM-u i młodzieży polskiej; będziemy polecać Bogu tych, którym ona patronuje,
- w piątek wieczorem celebrujemy Mszę o Miłosierdziu Bożym z koronką,
- w sobotę  - wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera

W sobotę obchodzić będziemy stulecie powstania miejscowej orkiestry dętej. W programie obchodów miedzy innymi o godzinie 17.30 Msza za członków i członkinie owej orkiestry, a ok. godz. 18 okolicznościowy koncert. Zapraszamy!

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.  Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.

Mamy w sprzedaży w kancelarii w formie dużej, pięknej książki KALENDARZE ROLNICZE na 2022 r. Cena 25 zł.