Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

19 grudnia 2021

19.12.2021r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU
– w piątek wypada wigilia Bożego Narodzenia. Mszy wieczornej nie ma – będziemy w tym czasie spożywać wieczerzę wigilijną. Pasterki na filiach o godzinie 22:00, a w kościele parafialnym o godz. 24:00. Wsobotę  przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msze oprawiamy począwszy od godz. 9:00 tak jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

PRZYPOMINAMY – powiadamiamy parafian, że w tym roku ze względów sanitarnych i z powodu panującej dalej pandemii nie będzie normalnej wizyty kolędowej w domach. Parafianie, którzy by jednak chcieli, aby przybyć do nich z wizytą duszpasterską,  niech to zgłoszą.

Będziemy w zamian za to odprawiać codzienne Msze za poszczególne wioski i ulice parafii prosząc ogólnie dla tych rejonów o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski. Już dziś na te Msze święte serdecznie parafian zapraszamy.

Zachęcamy do nabywania świec adwentowych. Mamy ich jeszcze trochę. Nie chcielibyśmy ich zwracać do Caritas diecezji. Kto nie ma jeszcze takiej świecy, niech ją zakupi.

Dzisiaj przed Domem Kultury w Gorzkowicach w godzinach 14 – 18 odbędzie się jarmark świąteczny. W programie między innymi zagroda Mikołaja, przysmaki świąteczne, wędzone sery i pyszny bigosik. Jesteśmy wszyscy zapraszani.