Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

09 stycznia 2022

09.01.2022r. - NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

– przypada Święto Chrztu Pańskiego. Niech ten dzień będzie dla nas okazją do przypomnienia sobie spraw związanych z sakramentem chrztu świętego. Przypominamy, że w naszej parafii chrztów udzielamy w pierwszą niedzielę miesiąca na sumie i w trzecią sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej. Rodzice chrzestni mają być świadkami wiary dziecka dlatego mają sami być w wierze katolickiej utwierdzeni i mają według niej żyć. Dlatego mają być po bierzmowaniu i jeśli żyją w małżeństwie to ma to być związek kościelny, przez Kościół pobłogosławiony. Wybierajmy dla dzieci imiona świętych i imiona biblijne, nie kierujmy się  w tym tylko świecką modą.

W TYGODNIU – od jutra w liturgii mamy już czas zwykły w ciągu roku.

W tym tygodniu Msze święte o Boże błogosławieństwo będą odprawione w następującym porządku: - w poniedziałek dla mieszkańców Bujniczek i Ryszardowa
- we wtorek dla mieszkańców Żuchowic i Kolonii Żuchowice
- w czwartek dla mieszkańców Bujnic, Kombinatu Bujnice, Bloku Bujnice i Kolonii Bujnice
- w piątek dla mieszkańców Grabostowa, Michałowa Dąbrowy i Pieniek Stolarskich

W sobotę odbędą się spotkania przed sakramentem  bierzmowania:
- godz.10.00 – klasy szóste
- godz.10.30 – klasy siódme
- godz.11.00 – klasy ósme
- godz.11.30 – szkoła średnia

Również w sobotę w salce przy plebani o godz.15.00 odbędzie się spotkanie synodalne rady parafialnej.