Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

23 stycznia 2022

23.01.2022r. - III NIEDZIELA ZWYKŁA

– z inicjatywy papieża  obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Pamiętajmy o częstym sięganiu po Słowo Boże, po Biblię.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła
- we wtorek - święto nawrócenia św. Pawła
- w środę -  wspomnienie św. biskupów Tymoteusza i Tytusa
- w piątek -  wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła

Msze święte zamiast kolędy z prośbą o Boże błogosławieństwo w najbliższym tygodniu  będą odprawiane w porządku następującym:
- wtorek godz. 17:00 - za parafian z ulic: Kościelna, Dolna i Zielona
- sobota godz. 16.00 - w kaplicy w Kotkowie za mieszkańców: Kotkowa, Woli Kotkowskiej, Kolonii Kotków i Borzęcina
- niedziela godz. 11.30 - za parafian z ulic: Szkolna, Nowa, Słowackiego, Kwiatowa i Polna

PRZYPOMINAMY – firma Green Office Ecologic wraz z Papieskim Stowarzyszeniem Pomoc Kościołowi w Potrzebie przeprowadzają zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odbiór tego sprzętu będzie w naszej parafii 8 lutego. Sprzęt składujemy po tarasem przy plebani.

Od jutra zmieniamy sposób składowania śmieci cmentarnych, bo podpisaliśmy umowę na odbiór i transport odpadów komunalnych z cmentarza z częstochowską firmą OUTRECO. Będzie na pewno taniej niż dotychczas. Otóż teraz będziemy składać odpady cmentarne do czarnych, dużych pojemników i tylko do nich. W tym tygodniu będą one rozstawione po cmentarzu. Proszę o tym wszystkich powiadomić.