Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

02 lutego 2013

03.02.2013r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

„Żaden prorok nie jest mile widziany w swojej ojczyźnie”

W TYGODNIU - W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: we wtorek wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy; w środę wspomnienie św. męczenników Pawła Miki i towarzyszy. Ponadto: w czwartek od godz. 16-ej będzie spowiedź dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.  W sobotę  o godz. 17 spotkanie dla młodzieży przed bierzmowaniem – grupa młodsza. W przyszłą niedzielę w ramach  „XXI Światowego Dnia Chorego” /przypada on 11 lutego we wspomnienie N.M.P. z Lourdes/ zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez katolicki ruch dobroczynny „Betel”. Z góry dziękujemy za wszystkie złożone ofiary.

PRZYPOMINAMY - Przed nami jeszcze dziesięć dni karnawału czyli tzw. ostatki. Pamiętajmy, że jako katolicy mamy prawo do radości, rozrywki i zabawy, ale nigdy te sprawy nie mogą łączyć się z grzechem i oddalać nas od Boga. Niestety ostatnie dni karnawału często są przyczyną  wielu grzechów, które obrażają Miłosiernego Boga. Uczulamy parafian na  te sprawy.

Mamy dziś w sprzedaży podwójną ilość NIEDZIELI poświęconej niedawno zmarłemu księdzu Prymasowi Józefowi Glempowi oraz lutowy numer NASZEJ ARKI poświęcony świętym lekarzom. Chciejmy kupić i poczytać w niedzielne popołudnie.