Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

30 stycznia 2022

30.01.2022r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– we wtorek   wypada święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu odprawimy w parafialnym kościele Msze św. w godzinach:  7.00, 9.00, 11.30 i 17.00. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic.

Od 1997 r. Kościół obchodzi 2 lutego ustanowiony przez św. Jana Pawła II Dzień Życia  Konsekrowanego. Jest to dzień poświęcony osobom, które oddały swe życie na służbę Bogu w niezliczonych zakonach, zgromadzeniach i instytutach świeckich. Pamiętajmy o nich w codziennych modlitwach i na Eucharystii.

2 lutego będziemy obchodzić 10 rocznicę rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo poprzez ingres do Archikatedry częstochowskiej. W tym dniu polecimy Bogu w modlitwie Jego Osobę i posługę.

W środę 2 lutego zapraszamy na spotkanie o godz. 16.20 dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź będzie w piątek na Mszy rannej a popołudniu od godz. 16.30  będziemy spowiadać dzieci po I Komunii świętej i wszystkich chętnych. W I piątek odprawimy o godz.17.00. Mszę św. zbiorową za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w miesiącu styczniu. W piątek o godz. 9.00 pojedziemy z sakramentami do stałych chorych.

W najbliższy wtorek odprawimy Msze św. z prośbą o Boże błogosławieństwo dla parafian z ul. Rynek, Żabiej, Leśnej Leonów i Bukowiny, a w czwartek dla parafian z ul. Przemysłowej wraz z blokami, Działkowej, Akacjowej, Jaśminowej i Wiśniowej.

PRZYPOMINAMY – od minionego wtorku zmienił się sposób składowania śmieci cmentarnych. W starych śmietnikach zostały postawione plastikowe pojemniki i do nich wrzucamy odpady cmentarne. Dwa pojemniki zostały postawione za kaplicą cmentarną. Prosimy też aby duże, stojące wieńce nie wrzucać do tych pojemników, ale postawić je obok, przy koszach.

Do 8 lutego zbieramy do utylizacji zepsuty i stary sprzęt elektryczny i elektroniczny. Składujemy go pod tarasem przy plebani.