Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

05 lutego 2022

06.02.2022r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w czwartek -  wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- w piątek -wspomnienie N.M.P. z Lourdes, Światowy Dzień Chorego

PRZYPOMINAMY – przy okazji dnia chorego kierujemy do wszystkich parafian prośbę, aby prosić księdza do chorych i starszych wiekiem domowników, aby byli zaopatrzeni sakramentami chorych, aby nie było u nas zgonów ludzi bez spotkania z księdzem, który wyspowiada i udzieli namaszczenia chorych.

Za tydzień tj. 13 lutego, w ramach XXX Światowego Dnia Chorego, zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz na prowadzenie działalności wśród osób niepełnosprawnych i chorych, inicjowanych przez ruch dobroczynny „Betel”.

W tym tygodniu we wtorek 8 lutego, zostanie zabrany z parafii zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny.

Obecnie śmieci cmentarne rzucamy do dużych plastikowych pojemników ustawionych w starych boxach na śmieci. Dużych wieńców nie rzucajmy do tych pojemników, ale zostawmy je obok śmietników.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – za tydzień przy  miejscowej remizie O.S.P. będzie można w godzinach 10:00 – 13:00 oddać krew w ramach akcji honorowego krwiodawstwa. Dawcy krwi muszą przybyć z dowodem osobistym i maseczką.