Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

06 marca 2022

06.03.2022r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godzinie 17.00 odprawimy pierwsze Gorzkie Żale. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo. Różaniec o pokój dzisiaj wyjątkowo w kaplicy wystawienia o godz.16.30.
Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.00 z tekstem dla dzieci, a o godz.17.30 dla dorosłych.
Droga krzyżowa o 17.30 wraz z poprzedzającą ją Mszą Świętą jest transmitowana na naszym parafialnym kanale You Tube.

W TYGODNIU – w kalendarzu  w tym tygodniu przypada we wtorek światowy dzień kobiet. W modlitwie powszechnej weźmiemy okolicznościowe wezwanie.

W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić dziewiątą rocznice wyboru Ojca świętego Franciszka. Kard. Jorge Mario Bergoglio z Argentyny, metropolita Buenos Aires został wybrany na papieża 13 III 2013r. Jest 266 biskupem Rzymu i pierwszym papieżem z Ameryki. W przyszłą niedziele we wszystkich kościołach będą wezwania błagalne za papieża a w Mszy głównej hymn dziękczynny  „Ciebie Boga wysławiamy”.

Przyszła niedziela jest też niedzielą misyjną  Ad Gentes, podczas której będziemy modlić się za kraje misyjne i misjonarzy.

Również w przyszłą niedzielę będzie za stolikiem siedział jeden z księży, który będzie sprzedawał paschaliki na Wielką sobotę i Wielkanoc, a także rozdawał koperty w których będziemy mogli złożyć jałmużnę wielkopostną na Caritas.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj zbieramy tacę przeznaczoną na spłatę ogrzewania gazowego naszego kościoła. Bóg zapłać!
Parafianie, którzy nie złożyli jeszcze ofiary pieniężnej na Ukrainę, mogą to uczynić dzisiaj po Mszy świętej.