Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

13 marca 2022

13.03.2022r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo. Różaniec o pokój wyjątkowo w kaplicy wystawienia o godzinie 16.30.
Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki /Dzieło Ad Gentes - dla narodów/.

Dziś też mija 10 lat od wyboru Ojca świętego Franciszka. W modlitwie powszechnej bierzemy wezwania błagalne za papieża a na sumie po Komunii odśpiewamy hymn dziękczynny „Ciebie Boga wysławimy”.

W TYGODNIU – piątek w tym tygodniu jest trzecim w miesiącu i jest poświęcony Miłosierdziu Bożemu. O godz. 17:00 odprawimy Mszę św. zbiorową z formularza o Miłosierdziu Bożym i odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia.

W sobotę przypada uroczystość świętego Józefa, oblubieńca Najśw. Maryi Panny, patrona Kościoła Powszechnego. Msze św. w naszym parafialnym kościele w tym dniu będą odprawione  w godzinach następujących: 7:00, 9:00 i 17:00. Msza wieczorowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili.

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Już dziś zaplanujmy nasz gorliwy udział w nich.

Zwracamy się z serdecznym apelem, aby we wszystkich rejonach parafii przeprowadzić zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu. My księża wierzymy, że i ta zbiórka się uda jak udała się zbiórka na Ukrainę. Trzeba parafian za nią bardzo pochwalić. Zebraliśmy ponad 10 tysięcy złotych.

Jak zapowiadaliśmy przed tygodniem dziś jeden z księży będzie przy stoliku za ławkami po Mszy świętej rozprowadzał w cenie 10 zł paschaliki na wielką Sobotę i Wielkanoc oraz rozdawał kopert na jałmużnę wielkopostną Caritas.