Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

20 marca 2022

20.03.2022r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– w dniu dzisiejszym o godzinie 17 będą  Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym. Poprzedzimy je Różańcem o pokój w kaplicy wystawienia o godzinie 16.30.

W TYGODNIU – w środę 23 marca w Kotkowie przypada doba eucharystyczna. Rozpoczniemy ją Mszą o godz.7.30.Adoracja trwać będzie do godziny 16.Wtedy to odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. Błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem zakończymy adorację.

W piątek 25 marca przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze święte w tym dniu w kościele parafialnym będą odprawione w godzinach : 7,9.i 17.W piątek przypada rocznica utworzenia bullą „Totus tuus Poloniae Populus” z 1992 r. częstochowskiej prowincji kościelnej. W modlitwie powszechnej dodamy wezwanie  w intencji Księdza Arcybiskupa Metropolity i prowincji częstochowskiej. W piątek przypada dzień świętości życia. W piątek nie ma postu.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach.   Za tydzień Msze św. jak w każdą niedzielę. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi  na  później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika. Nie ma rekolekcji szkolnych z powodu pandemii, ale dzieci niech przyjdą za tydzień na Mszę o godzinie 10.15 a w pozostałe dni rekolekcji popołudniu.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone następujące ofiary: ul. Ogrodowa – 130 zł, ul. Jana Kazimierza – 100 zł, Szczepanowice – 555 zł, ul. Kazimierza Wielkiego – 170 zł, ul .św. Wojciecha – 120 zł, pewna osoba – 50 zł. Serdecznie dziękujemy ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.