Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

03 kwietnia 2022

03.04.2022r. - V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

W TYGODNIU
– od jutra nabożeństwa wieczorne w dni powszednie będziemy odprawiać o godzinę później, to jest o godz. 18:00. Różaniec w kaplicy wystawienia codziennie o godz. 17:30 w niedziele o godzinie 16.30.

Droga krzyżowa w najbliższy piątek w kościele o godzinie 17:00. Druga będzie odprawiona na Pociesznej Górce o godz. 19:00. O godzinie 18.40 będzie podstawiony pod kościół bus dla tych którzy nie mają własnego pojazdu, by jechać na Pocieszną Górkę.

W sobotę od godz. 10:00 będzie sprzątanie naszego kościoła na święta wielkanocne. Zapraszamy na nie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.

Przyszła niedziela jest niedzielą Palmową. Poświęcenie palm będzie u nas na wszystkich Mszach. Rodziców prosimy, aby przygotowali dzieciom palmy i razem z nimi przyszli do kościoła. Przed Mszą o godz. 10:15 urządzimy po kościele procesję z palmami.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu złożono ofiary: ul. Przemysłowa A i B i domy prywatne – 465 zł ,ul. Polna – 290 zł, Plucice – 240 zł, Bujnice – 230 zł, Szczukocice – 200 zł, Ryszardów – 160 zł, ul. Mieszka I – 160 zł, pewna osoba – 50 zł,  Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.

Bardzo prosimy parafian, aby nie wjeżdżali samochodami na plac za kościołem, Prosimy parkować na parkingu przed kościołem i w innych miejscach. Plac kościoła nie jest parkingiem. Gdy brama za kościołem jest zamknięta, prosimy jej nie otwierać.

ZAPOWIEDŹ PRZED ŚWIĘCENIAMI – podaje się do publicznej wiadomości, że Sebastian Krzysztof Wożniakalumn Wyższego Seminarium Duchownego Archidiecezji Częstochowskiej w Częstochowie, urodzony dnia 16 lipca 1997 r. w Piotrkowie Tryb., jest kandydatem  do święceń diakonatu.
Kandydata poleca się pobożnym modlitwom wiernych. Kto by zaś wiedział o jego niewłaściwym postępowaniu lub jakiś przeszkodach, które by czyniły go  niegodnym świętego kapłaństwa, w sumieniu jest obowiązany powiadomić bezzwłocznie księdza proboszcza.