Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

17 kwietnia 2022

17.04.2022r. - NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

„W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy”

DZISIAJ – wszystkim parafianom i gościom w te radosne święta wielkanocne pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia. Życzymy wiele Bożych błogosławieństw; Niech Zmartwychwstały Chrystus obudzi w nas to, co uśpione, ożywi to, co jeszcze martwe. Niech światło Jego słowa prowadzi nas przez życie w radości i pokoju. Życzymy wiele nadziei i radości. Wesołego Alleluja!

Dziś i jutro odprawiamy Msze św. w parafii według porządku niedzielnego łącznie z Mszami na filiach.

W TYGODNIU – jutro mamy poniedziałek wielkanocny. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedzielę.

W najbliższy piątek nie ma postu. Oktawa wielkanocy jest jedną wielką uroczystością.

Przyszła niedziela jest niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tym dniu  w godzinie miłosierdzia czyli o godzinie 15.00 wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu odprawimy godzinę miłosierdzia w kaplicy wystawienia, zmówimy pod przewodnictwem księdza koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Od wtorku różaniec o pokój na Ukrainie będzie w kaplicy wystawienia o godz.17.30 w przyszłą niedziele o godz.16.30.

Pierwsza katecheza przed I Komunią świętą dla dzieci klas III  będzie w sobotę o godz. 12:00.

Młodzież przed bierzmowaniem będzie mieć swoje katechezy : w środę o godz.19:00 i w sobotę o godz.10:00.

PRZYPOMINAMY – wdzięczność wyrażamy ks. Piotrowi z a wykonanie ciemnicy i grobu Bożego.