Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

24 kwietnia 2022

24.04.2022r. - Druga Niedziela Wielkanocy - Miłosierdzia Bożego

– dziś niedziela Miłosierdzia Bożego. O godz. 15.00 w kościele pod przewodnictwem księdza odprawimy Godzinę Miłosierdzia; w pierwszej części odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a w drugiej połowie różaniec o pokój.

W TYGODNIU – w tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada:
- w poniedziałek – święto św. Marka Ewangelisty
- we wtorek – Uroczystość  św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski
- w piątek święto św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy

Za tydzień rozpocznie się w Kościele kolejny Tydzień Biblijny. Jego celem jest zgłębienie tajemnicy Bożego Słowa, a także zainteresowanie i zmobilizowanie katolików do czytania Pisma świętego.

Katecheza przed I Komunią świętą będzie we wtorek o godzinie 16.40.

Spotkania przed sakramentem bierzmowania będą w poniedziałek, w środę i piątek o godz.18.30.W sobotę o godz. 10.00 prób generalna, o godz. 10.30 spowiedź święta.

PRZYPOMINAMY – za tydzień 1 maja będziemy w naszej parafii przeżywać przewidzianą prawem kościelnym raz na pięć lat wizytację kanoniczną. Przeprowadzi ją ksiądz biskup Andrzej Przybylski. Ksiądz Biskup przybędzie do nas o godz.7:00 rano. Po pierwszej Mszy św. spotka się z Kołami Żywego Różańca. Zapraszamy Koła. 10 Minut przed godz. 9:00 spotka się w kościele z Radą parafialną. Na godz.10.15 ksiądz biskup pojedzie na filie, na Janą Górkę. Tuż przed sumą spotka się z liturgiczną służbą ołtarza. Suma będzie połączona z udzieleniem sakramentu bierzmowania. O godz.13.45 ksiądz biskup odwiedzi dwoje chorych, a o godz. 14.30 będzie się modlił za naszych bliskich zmarłych na cmentarzu parafialnym. Zgromadźmy się tam licznie.

Od przyszłej niedzieli po Mszy świętej wieczornej będziemy odprawiać nabożeństwo majowe.