Brunona, Sławomira

Być pełnym miłości, łagodnym, pokornym wobec wszystkich ludzi: oto czego nauczyliśmy się od Jezusa.
św. Karol de Foucauld

30 kwietnia 2022

01.05.2022r. - III NIEDZIELA WIELKANOCY

– dzisiejsza niedziela jest niedzielą biblijną i rozpoczyna w kościele XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Jego celem jest zgłębienie tajemnic Bożego Słowa. Tydzień Biblijny ma również na celu zainteresowanie i zmobilizowanie katolików do czytania Pisma świętego. Za tydzień na zakończenie tygodnia biblijnego przeprowadzimy ciągłe czytanie Pisma świętego. Szczegóły podamy 3 maja.
Od dziś przez cały miesiąc odprawiamy nabożeństwo majowe. Będzie ono po Mszy wieczornej. Różaniec o pokój codziennie pół godziny przed Mszą wieczorną.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada:
- we wtorek uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte w tym dniu będą odprawione w godz.: 7:00, 9;00, 11;30 i 17:00 .Suma będzie ofiarowana za Ojczyznę. Po niej odmówimy milenijny akt oddania Ojczyzny N.M.P
- piątek przypada uroczystość św. Apostołów Filipa i Jakuba
W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca maja z przypisanymi im nabożeństwami. W I piątek okazja do spowiedzi dla chętnych od godz. 17:00 Do stałych chorych pojedziemy w piątek od godz. 9:00.
W czwartek przyjdzie ze strojami pierwszokomunijnymi firma IMPRESJA. O godz. 19:00  wyda stroje chłopcom a o godz. 19:30 dziewczętom.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj przeżywamy wizytację kanoniczną, którą przeprowadza Ks. Biskup Andrzej Przybylski. Prosimy umówione grupy o przyjcie na wyznaczoną godzinę. Na sumie Ksiądz Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. O godz. 14:30 zgromadźmy się przy kaplicy na cmentarzu na modlitwy za zmarłych.