św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

08 maja 2022

08.05.2022r. - IV NIEDZIELA WIELKANOCY

– przypada niedziela Dobrego Pasterza,  zaczyna się Tydzień modlitw do służby Bożej  w kapłaństwie i życiu zakonnym. Módlmy się, aby  młodzi ludzie mieli odwagę wkraczać na tę drogę życia. Dzisiaj  o godz.  16:00  zapraszamy na wieczorne spotkanie ze słowem Bożym w ramach kończącego się tygodnia biblijnego. W tym czasie odmówiony też będzie Różaniec o pokój na Ukrainie.

W TYGODNIU – przypada:
- w poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18:00 odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych Stanisławów i Stanisławy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili
- w piątek we wspomnienie N.M.P. z Fatimy w Kotkowie przypada doroczny odpust. Suma odpustowa odprawiona tam będzie o godz. 17:00. W piątek też w parafii odprawimy nabożeństwo fatimskie. O godz. 16:00 zostanie odmówiony Różaniec święty, a o godz. 17:00 odprawiona Msza święta
- w sobotę  przypada święto św. Macieja Apostoła

Katechezy liturgiczne przed I Komunią świętą w tym tygodniu będą: we wtorek o godz. 16.40 i w sobotę o godz. 12.00.

PRZYPOMINAMY – przez cały  miesiąc maj po wieczornej Mszy świętej  odprawiamy  nabożeństwo majowe śpiewając lub recytując Litanię Loretańską. Nie zarzucajmy też zwyczaju odmawiania tej litanii przy krzyżach czy figurach przydrożnych, jeśli taki zwyczaj jeszcze jest.