św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

15 maja 2022

15.05.2022r. - V NIEDZIELA WIELKANOCY

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- poniedziałek - święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika
- piątek - jest trzecim w tym miesiącu i poświęcony jest Miłosierdziu Bożemu. Wieczorem  w tym dniu odprawimy Mszę o Miłosierdziu Bożym, odmówimy koronkę

PRZYPOMINAMY – po pandemii wznawiamy odprawianie Msze o urodzaje i Boże błogosławieństwo dla poszczególnych wiosek. W tym tygodniu taka Msza będzie w poniedziałek za Grabostów o godz. 18:00. Prosimy o przygotowanie ołtarza polowego i pojazd dla księdza kwadrans przed godziną osiemnastą.

Zarząd OSP Gorzkowice i Wójt Gminy Gorzkowice serdecznie zapraszają mieszkańców Gminy na uroczystość poświęcenia sztandaru dla jednostki OSP Gorzkowice  i obchody Gminnego Dnia Strażaka, które odbędą się w sobotę 21 maja 2022 r. Obchody te rozpoczną się o godz.13.00 na placu przy OSP Gorzkowice, następnie w kościele parafialnym o godz.13.30 będzie uroczysta Msza święta. Serdecznie zapraszamy.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się zjazd księży z rocznika księdza proboszcza w 39 rocznicę święceń kapłańskich. Kapłani jubilaci odprawią dziękczynną Mszę świętą o godzinie 16. Serdecznie na nią parafian zapraszamy.

Powiadamiamy parafian , że w tym roku po pandemii planujemy urządzić już normalną pielgrzymkę pieszą na Jasną Górę w miesiącu lipcu. Podejmujmy więc decyzję o pielgrzymowaniu, przygotowujmy wozy do przewozu bagażu.