św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

22 maja 2022

22.05.2022r. - VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

– od dziś, do środy włącznie obchodzimy Dni Modlitw o urodzaje i za kraje głodujące (dawne Dni Krzyżowe). Będziemy się modlić o błogosławieństwo dla wszelkiej ludzkiej pracy. W modlitwie powszechnej będą okolicznościowe wezwania.
Dziś o godz. 16.00 w kościele parafialnym odprawiona będzie Msza święta w rocznicę święceń księdza proboszcza i kolegów z nim święconych. Zapraszamy.

W TYGODNIU:
- we wtorek wypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny Wspomożycielki wiernych
- w czwartek - wspomnienie św. Filipa Neri, prezbitera
Od piątku zaczniemy odprawiać nowennę do Ducha świętego.
W nadchodzącym tygodniu odprawimy Msze polowe o urodzaje: w poniedziałek w Gorzkowiczkach, we wtorek w Żuchowicach, w czwartek w Kolonii Zuchowice, w piątek w Plucicach, w sobotę o godz. 16.00 w kaplicy w Kotkowie. Prosimy o przygotowanie polowego ołtarza i o pojazd po księdza o godz. 17.45.

Za tydzień, 29 maja na Mszy o godz. 10.15 będziemy w naszej parafii przeżywać Uroczystość I Komunii św. W związku z tym, ogłaszamy kilka spraw:
a) W czwartek  po Mszy wieczornej  o godz.19 będzie sprzątanie kościoła. Prosimy na nie  rodziców dzieci od I Komunii św. Prosimy, aby przyszło kilku ojców z przyborami do sprzątania. Potrzebna będzie kosiarka.
b) W piątek  od godz. 18.45 będzie spowiedź dzieci przed I komunią a także spowiedź dla rodziców, rodziców chrzestnych  i rodzin dzieci pierwszokomunijnych. Rodzice zbiorą się z dziećmi przed I Komunią pod kościołem za tydzień o godz. 10.15.
c) Prosimy niezainteresowanych I Komunią, a więc wiernych nie będących rodziną dzieci od I Komunii, aby przyjść na inne Msze święte. Bowiem rodzice z rodziną chcą sobie usiąść w ławkach.
d) Za tydzień  nie będzie wyjątkowo sumy; w Kotkowie i na Jasnej Górce Msze o godz. 15.00.

PRZYPOMINAMY – w najbliższą sobotę o godz. 10.00 w katedrze częstochowskiej nasz parafianin kleryk Sebastian Woźniak przyjmie święcenia diakonatu. Ogłaszamy to, bo może ktoś z parafian , znajomych czy przyjaciół Sebastiana zechce jechać na owe święcenia.