św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

29 maja 2022

29.05.2022r. - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

– obchodzimy święto Wniebowstąpienia Pańskiego. Na Mszy o godz. 10.15 będzie uroczystość I Komunii świętej. Msze św. na filiach o godz. 15.00.

Cieszymy się z doprowadzenia do I Komunii świętej dzieci klas II-ich. Podtrzymujmy w nich ducha pobożności, który w tych dniach zrodził się w ich duszach. Niech rodzice i ich chrzestni dalej otaczają ich religijną troską, pomogą im odprawić po I Komunii 9 pierwszych piątków miesiąca w przyszłym roku szkolnym. Dziękujemy tym rodzicom, którzy aktywnie włączyli się w życie naszej parafialnej wspólnoty, zadbali o czystość i ład w naszym kościele, który jest naszym wspólnym domem. Wyrażamy wdzięczność tym, którzy podjęli się jakichkolwiek funkcji w przygotowanie I Komunii świętej.  Dziękujemy rodzicom dzieci komunijnych za dar dla parafii – Kapę Maryjną, welon maryjny  oraz odnowienie puszki do Najświętszego Sakramentu. Bardzo dziękuję ks. Dawidowi za katechizację dzieci i przygotowanie dzisiejszej liturgii. Po Mszy zrobimy sobie wspólne , pamiątkowe zdjęcie. Od jutra zaś, dzieci będą mieć tzw. „biały tydzień” – przychodzić będą w liturgicznych strojach komunijnych na nabożeństwo o godz. 18.00.

W TYGODNIU – zapraszamy parafian w środę na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do św. Józefa.
W środę też około godz. 19.00 dotrze do parafii piesza pielgrzymka z Łowicza,  będzie nocować w Plucicach. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.
Próby dzieci przed rocznicą I Komunii świętej będą w środę i piątek o godz. 16.30.Sama zaś uroczystość rocznicowa I Komunii świętej będzie w przyszłą niedzielę na sumie.
W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca czerwca ze stosownymi nabożeństwami. Okazja do spowiedzi dla chętnych w piątek od godziny 17.30. Do stałych chorych pojedziemy o godz. 09.00.
Za tydzień przypada Uroczystość Zesłania Ducha świętego. Odpust na Pociesznej Górce w parafii Bęczkowice .Suma odpustowa tamże o godz.11.00.

PRZYPOMINAMY – w tym tygodniu Msze św. o urodzaje będą sprawowane: w poniedziałek – Kolonia Plucice, we wtorek – Szczukocice; w czwartek– Ryszardów, sobota – Bujnice.
Za dwa tygodnie obchodzić będziemy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej w Czernie, na Jasnej Górce. Suma będzie tam odprawiona o godz.11.30. Prosimy tamtejszych parafian o przygotowanie kaplicy i posiłku odpustowego.