św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

05 czerwca 2022

05.06.2022r. - NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

„Przybądź Duchu Święty"

DZISIAJ - przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy się okres wielkanocny, a zaczyna się czas zwykły w ciągu roku. Na Mszy o godzinie 11.30 będzie uroczystość rocznicy I Komunii świętej.

W TYGODNIU – jutro drugi dzień „Zielonych Świąt” – święto NMP Matki Kościoła. Dodatkowo będzie Msza święta o godz.  9.00.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada też  w środę wspomnienie św. Jadwigi Królowej, w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłan a w sobotę – wspomnienie św. Barnaby Apostoła.

Msze święte o urodzaje będą w tym tygodniu odprawione w następującym porządku:
- w poniedziałek - w Bukowinie
- w czwartek - w Szczepanowicach
- w sobotę w kaplicy w Czernie o godz. 16.00 za Sobakówek, Sobaków i Czerno

PRZYPOMINAMY – za tydzień przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej – dzień odpustu na Jasnej Górce w Czernie. Suma odpustowa  będzie tam odprawiona o godz.  11.30. Tamtejszych parafian prosimy o poczynienie przygotowań do odpustu: posprzątanie i ozdobienie kościółka.

W związku z Bożym Ciałem, które przypada za 10 dni informujemy parafian, że  procesja eucharystyczna odbędzie się ulicami : Przedborską, Tysiąclecia, 3 Maja, Wysoką i znów Przedborską. O przygotowanie ołtarzy proszeni są:
- pierwszy ołtarz: przy krzyżu w przecięciu ulic Przedborska i Tysiąclecia. Przygotują go parafianie  z ul. Tysiąclecia
- drugi ołtarz: przy ul.3Maja, Przygotują go parafianie z ul.3 Maja
- trzeci ołtarz: przy ul. Wysokiej. Przygotują go parafianie z ul. Wysokiej  i Niskiej
- czwarty ołtarz:przy ul Przedborskiej w pobliżu przecięcia z ulicą Zieloną, przygotują go parafianie z ulicy Zielonej

Przypominamy parafianom, że do przyszłej niedzieli należy według prawa kościelnego odbyć spowiedź wielkanocną nakazaną raz w roku. Także, kto tego obowiązku jeszcze nie spełnił, niech to uczyni w tym tygodniu.

W związku z odpustem na Jasnej Górce Msza św. w Kotkowie za tydzień będzie odprawiona o godzinę później, to jest o godz.  15.00.