św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

12 czerwca 2022

12.06.2022r. - UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

„Wierzę w Ciebie Boże żywy w Trójcy jedyny prawdziwy”

DZISIAJ – w dniu dzisiejszym przypada Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W filialnym kościółku na Jasnej Górce w Czernie przypada odpust. Suma odpustowa będzie  odprawiona tam o godz. 11.30 równocześnie z Mszą w kościele parafialnym.

W TYGODNIU – w najbliższy czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, dawne Boże Ciało. W tym dniu, w kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach: 7.00, 9.00, 10.15 i 17.00. Po mszy o godz. 10.15, a więc ok godz. 11.00 pójdziemy w procesji  do czterech ołtarzy Pójdziemy ul. Przedborską, Tysiąclecia, 3 Maja, Wysoką i znów Przedborską. Zapraszamy na procesję całą asystę parafialną,  druhów strażaków, orkiestrę dętą. Dziewczynki, które w tym roku były do I Komunii świętej będą sypać kwiatki w czasie procesji. Mamy przygotują je do tego. Próba sypania kwiatków będzie w środę o godz. 17.30 Chłopcy po I Komunii świętej pójdą przed dziewczynkami w szpalerze.
Przez całą oktawę Bożego Ciała będziemy urządzać przy Mszy wieczornej procesję eucharystyczne. W przyszłą niedzielę procesja ta będzie po sumie.
W tym tygodniu wypada też:
- w poniedziałek  -  wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora kościoła
- we wtorek – wspomnienie bł Michała  Kozala, biskupa i męczennika
- w piątek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika
Msze święte o urodzaje w tym tygodniu odprawimy w porządku następującym: w środę w Bujniczkach, w piątek w Szczepanowicach.

PRZYPOMINAMY - przypominamy parafianom, że żyjący w niesakramentalnych związkach małżeńskich, a więc żyjący tylko w związkach cywilnych czy żyjący w konkubinacie, wedle prawa kościelnego nie mogą być rodzicami chrzestnymi przy chrzcie świętym. Jest to wymóg kościoła, nie nas księży. Więc nie prosimy takich osób na chrzestnych, a oni nie zgłaszają się do kancelarii.