św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

19 czerwca 2022

19.06.2022r. - XII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przeżywamy oktawę Bożego Ciała. Codziennie po Mszy wieczornej, a dziś po sumie, urządzamy procesje eucharystyczne wokół kościoła. Zapraszamy na nie serdecznie; zwłaszcza ministrantów i dziewczynki do sypania kwiatków, a także pozostałych członków asysty procesyjnej.

W TYGODNIU – w czwartek mamy obchód uroczystości Narodzenia św. Jana Chrzciciela przeniesiony z piątku i zakończenie oktawy Bożego Ciała. Na Mszy wieczornej  będzie poświęcenie wianków oraz  błogosławieństwo małych dzieci. Niech mamy przybędą ze swoimi pociechami.

W piątek najbliższy wypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa –dzień naszego parafialnego odpustu. W tym dniu odprawimy Msze święte w godzinach: 7:00, 9:00  i 18:00. Sumą odpustową będzie Msza o godz. 18:00.Zapraszamy na nią też asystę do procesji, dziewczynki do sypania kwiatków i strażaków. W piątek z racji uroczystości nie ma postu.
Ponadto w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- we wtorek -  wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
- w sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny

W piątek przypada zakończenie roku szkolnego. Z tej racji w piątek o godzinie 8:00 będzie odprawiona Msza Święta dziękczynna. Zapraszamy na nią dzieci szkolne, młodzież i pedagogów. Uczniowie powinni na zakończenie roku przystąpić do spowiedzi świętej. Okazja do niej będzie w czwartek od godz. 17:30 i w piątek na Mszy na zakończenie roku szkolnego.

W sobotę o godz. 9.00 odprawimy Mszę św. zbiorową (przeniesioną z czwartku) za zmarłych noszących za życia imię „Jan’ lub „Janina”. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili.

PRZYPOMINAMY – obchody odpustu parafialnego zakończymy w przyszłą niedzielę urządzając po sumie procesję wokół kościoła. Zapraszamy asystę procesyjną, dziewczynki do sypania kwiatków, strażaków.

Od jutra rozpoczynamy w kancelarii zapisy na naszą parafialną pielgrzymkę na Jasną Górę. Nie odkładajmy tego na ostatnią chwilę ale czym prędzej zapiszmy się na tę drogę. Zapraszamy stęsknionych pełnej trasy po dwuletniej przerwie oraz nowych pielgrzymów.