św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

10 lipca 2022

10.07.2022r. - XV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro około godziny 17:00 przybędzie na nocleg do Gorzkowic piesza pielgrzymka z Piotrkowa Trybunalskiego. Prosimy parafian by gościnnie podjęli pielgrzymów. Prosimy też o zgłoszenie się dwóch rodzin, które by przyjęły kilku księży na nocleg, bo na plebani nie starczy nam łóżek dla wszystkich.

W środę wyruszy nasza parafialna, piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Prosimy o przygotowanie wozów. Zachęcamy do zapisywania się na pielgrzymkę nawet dziś  w zakrystii po Mszach św. Pielgrzymka zacznie się Mszą św. w kościele o godzinie 7:00. We wtorek  okazja do spowiedzi dla pielgrzymów od godz. 17:00. Pielgrzm powinien być wyspowiadany. Osoby chętne, które chcą przeżyć najważniejszy dzień pielgrzymki w Częstochowie  z pielgrzymami, to znaczy uczestniczyć w Mszy przed obrazem Jasnogórskim i być na drodze krzyżowej na wałach, niech się zgłoszą.
W kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:

- w poniedziałek – święto św. Benedykta Patrona Europy
- we wtorek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu
- w  środę – wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta
- w piątek – wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
- w sobotę – wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Góry Karmel

W piątek najbliższy, a jest trzeci piątek miesiąca, o godz. 18:00 będziemy celebrować Mszę św. zbiorową do Miłosierdzia Bożego z koronką