św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

17 lipca 2022

17.07.2022r. - XVI Niedziela Zwykła

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu wypada:
- w piątek – święto św. Magdaleny
- w sobotę –święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy
Jutro około godziny 18.30 powróci nasza parafialna, piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wyjdźmy licznie na pwitanie pielgrzymów.

PRZYPOMINAMY - parafianom, że w każdą środę odprawiamy wieczorem nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Pragniemy, aby wszyscy zauważyli jej piękno i skuteczność. Serdecznie wszystkich na tę nowennę zapraszamy.

Zachęcamy  do kupna i poczytania naszego diecezjalnego tygodnika NIEDZIELA.

Za tydzień obchodzić będziemy Swiatowy Dzień Dziadków i Osób Starszych ustano-wiony przez papieża Franciszka.Ma on za zadanie podkreślić, "że starość jest darem.Dziadkowie są ogniwem, który łączy różne eneracje.Przekazują młodym doświad-czenie życia i wiary".

W przyszłą niedzielę rozpocznie się też 23 Tydzień Swiętego Krzysztofa patrona kierowców i automobilistów.Będziemy się modlić, aby wiara pobudzała wierzących do większej wdzięczności Bogu za szczęśliwe przebyte podróże.Prosimy o podjechanie pojazdami jak najbliżej kocioła. Będziemy je błogosławili.