św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

31 lipca 2022

31.07.2022r. - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa  doktora Kościoła
- w czwartek -  wspomnienie  św. Jana Marii Vianneya, prezbitera
- w sobotę - Święto Przemienienia Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 18.00

W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca sierpnia. Okazja do spowiedzi  na Mszy rannej, a popołudniu dla odprawiających pierwsze piątki i wszystkich chętnych od godz. 17.00.

PRZYPOMINAMY – rozpoczynający się dziś miesiąc sierpień jest od wielu już lat z postanowienia biskupów polskich miesiącem abstynencji i trzeźwości. Dlatego zwracamy do parafian a z gorącym apelem, aby ten głos naszych duszpasterzy usłyszeć i ograniczyć lub całkiem zaprzestać  spożywania alkoholu.

Rolnikom na rozpoczynające się żniwa mówimy „Szczęść Boże!”. Prosimy zachować niewymłócone kłosy zbóż na wieńce dożynkowe. W tym roku dożynki parafialne urządzimy w ostatnią niedzielę sierpnia. Ich gospodarzami będą ZUCHOWICE. Wioska spośród swoich gospodarzy wybierze starostów. Po Mszy dziękczynnej za plony urządzimy na ogrodzie plebańskim małą biesiadę dla wszystkich funkcyjnych z dożynek.

W czwartek po przyszłej niedzieli, 11 sierpnia dotrze do nas w porze obiadowej piesza pielgrzymka z Łowicza na Jasną Górę. Pielgrzymów podejmiemy zupą z chlebem. O ugotowanie po 50 litrów zupy i wydanie jej pielgrzymom na ogrodzie plebańskim prosimy następujące wioski: Bujniczki, Bujnice, Kolonia Zuchowice i Plucice.

OGŁOSZENIE  NATURY  SPOŁECZNEJ – od 1 sierpnia 2022 r. tworzy się Samodzielny Zespół Opieki Zdrowotnej w Gorzkowicach. Zlokalizowany jest na piętrze miejscowego Ośrodka zdrowia. Jesteśmy proszeni o zgłaszanie się do składania deklaracji wyboru lekarza ogólnego i pediatry.