św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

14 sierpnia 2022

14.08.2022r. - NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– jutro  przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godzinach: 7:00, 9:00, 11.30 i 17:00.Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie ziół i kwiatów. Sumę odprawimy za Ojczyznę oraz poległych w jej obronie żołnierzy; w tym dniu przypada też Dzień Wojska Polskiego w rocznice słynnej bitwy warszawskiej w 1920r.

Ponadto w kalendarzu liturgicznym wypada wspomnienie  w środę wspomnienie św. Jacka, prezbitera, a w sobotę wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.

Od środy będziemy odprawiać nowennę przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Nowenna będzie  na Mszy popołudniowej. Wyjątkiem będzie przyszła niedziela, kiedy to nowenna ta będzie na sumie.  /Patrz : Agenda Częstochowska./

Najbliższy piątek jako trzeci w miesiącu poświęcony jest kultowi Bożego Miłosierdzia. O godzinie 18 odprawimy Mszę św. o Bożym Miłosierdziu.  Po Mszy przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Msza św. piątkowa będzie Mszą zbiorową za zmarłych z naszej wspólnoty.

PRZYPOMINAMY – bardzo gorąco dziękujemy za podjęcie w czwartek posiłkiem południowym pieszych pielgrzymów z Łowicza. Podziękowanie to kierujemy  do mieszkańców wsi: Bujnice, Bujniczki, Kolonii Żuchowice i Kotkowa. Szczególnie dziękujemy wsi Plucice za wzięcie na siebie ciężaru obiadu dla pielgrzymki niepełnosprawnych. Niech Bóg wynagrodzi wam wszystkim błogosławieństwem i potrzebnymi łaskami.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ – Samodzielny szpital Wojewódzki im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim zaprasza na bezpłatne badania spirometryczne, konsultacje  ze specjalistą pulmonologiem, zajęcia z fizjoterapeutą. Badania te będą mieć miejsce w najbliższą sobotę w god.8:00 – 16:00 w miejscowym Domu Kultury,