św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

21 sierpnia 2022

21.08.2022r. - XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU – w piątek przypada Uroczystość Najświętszej  Maryi Panny Częstochowskiej, patronki Częstochowskiej Prowincji Kościelnej.  W kościele parafialnym odprawimy Msze święte w godz. 7:00, 9;00 i 18:00. Po Mszy świętej o godz. 09:00 odnowimy Jasnogórskie śluby Narodu.

Ponadto w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę - święto św. Bartłomieja Apostoła
- w sobotę - wspomnienie św. Moniki

W przyszłą niedzielę na sumie odprawimy Mszę świętą dziękczynną za tegoroczne plony. Będą to nasze parafialne dożynki.  Delegacje z poszczególnych wsi i sołectw z wieńcami żniwnymi i chlebami proszone są o przybycie pod kościół parafialny na kilka minut przed sumą. Gospodarzami tegorocznych dożynek są Żuchowice. Po sumie urządzimy  na ogrodzie plebańskim małą biesiadę dla wszystkich biorących czynny udział w dożynkach.

PRZYPOMINAMY – przypominamy parafianom, że w środy po Mszy wieczornej odprawiamy piękną nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Serdecznie na nią parafian zapraszamy.