św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

10 września 2022

11.09.2022r. - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

– po Mszy wieczornej odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci, które w tym roku szkolnym przygotowują się do I Komunii świętej.

W TYGODNIU – w środę  przypada święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W tym dniu w naszej parafii rozpoczyna się Dobę Eucharystyczną. Mszą św. o 7.00 rozpoczniemy adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy wszystkich parafian do wspólnej modlitwy i trwaniu na modlitwie, niech uroczyście wystawiony w monstrancji Pan Jezus, nie będzie w kościele sam. O godz. 23.00 odprawiona będzie Msza Święta kończąca czuwanie. Gorąco zapraszamy parafian do wzięcia udziału w czuwaniu, adoracji i Eucharystii ku czci Najświętszego Sakramentu. Plan Adoracji jest wywieszony w gablotach.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- Wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i dra kościoła
- Czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
- Piątek - wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana, biskupa

PRZYPOMINAMY – podajemy dni i godziny spotkań grup duszpasterskich działających w naszej parafii w tym roku katechetycznym:
- KSM – piątek po Mszy św. wieczornej
- Liturgiczna Służba Ołtarza  – soboty o godz.9.00
- Chór parafialny – czwartki o godz.19.00

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim Sołectwom za przygotowanie wieńcy dożynkowych i udział w mszy dziękczynnej. Prosimy o zabranie wieńcy z kościoła od poniedziałku do soboty włącznie.