św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

18 września 2022

18.09.2022r. - XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

– kończymy obchody Tygodnia Wychowania. Pamiętajmy o kształtowaniu dobrych postaw     w młodym pokoleniu przez świadectwo życia wobec swoich dzieci. Dzisiaj świat potrzebuje świadków wiary i miłości. Rodzice są pierwszymi nauczycielami i świadkami w wychowywaniu dzieci i młodzieży. Niech zatem proszą św. Rodzinę o wsparcie duchowe.

Dzisiaj obchodzimy dzień środków Społecznego Przekazu. Módlmy się, abyśmy  umieli w sposób właściwy korzystać z prasy, radia telewizji i internetu. Abyśmy korzystali  z nich w sposób krytyczny, bo one nie zawsze dobrze formułują nasze sumienia. Modlimy się dzisiaj też za pracowników mediów, by byli strażnikami prawdy i chrześcijańskiej miłości.

W TYGODNIU:
-
wtorek - wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon ,prezbitera, Pawła Chong Hasang i towarzyszy,
środa - święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty,
-
piątek - wspomnienie św. O. Pio  z Pietrelciny, prezbitera.

PRZYPOMINAMY – że spowiedź codziennie 15 min przed mszą, na mszy wieczornej w trakcie Eucharystii