św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

25 września 2022

25.09.2022r. - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

– obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Prośmy w tym dniu o zachowanie wiary dla naszych rodaków za granicą.

W TYGODNIU – przypada pierwsza sobota miesiąca października. W tym  dniu nabożeństwo połączymy z różańcem.
Od soboty zaczyna się miesiąc październik. Jest to miesiąc Różańca świętego. Będziemy go odmawiać przed Mszą św. wieczorną  o godz. 17.30. Obowiązkowo będą w nim uczestniczyć dzieci z klas III przed I Komunią świętą. Dzieci te w sobotę  przed pierwszym nabożeństwem o godz. 17:00  otrzymają swój pierwszy różaniec w ramach pamiątek pierwszokomunijnych. Zachęcamy wszystkich do uczestniczenia w Różańcu w miesiącu październiku.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- Wtorek , wspomnienie św. Wincentego a Paulo, prezbitera
- Środa, wspomnienie św. Wacława męczennik – dzień świętego patrona Arcybiskupa Wacława Depo, Metropolity Częstochowskiego, polecajmy go w naszych prywatnych modlitwach opiece Matki Bożej Częstochowskiej
- Czwartek, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała
- Piątek, wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dra Kościoła
- Sobota, wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Dziewicy i dra Kościoła

PRZYPOMINAMY:
Piątek – Droga Krzyżowa na Pociesznej Górce o godz. 18.45, zapraszamy wszystkich chętnych parafian do udziału w tej pięknej inicjatywie modlitewnej. Modlitwę poprowadzi ks. Dawid.
Sobota – spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania z klas 8 szkoły podstawowej o godz. 11.30
Zbiórki Liturgicznej Służby Ołtarza – sobota godz. 9.30
Chór Parafialny – piątek godz. 19.00