św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

09 października 2022

09.10.2022r. - XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przypada XXII Dzień papieski czyli ostatnia niedziela przed rocznicą wyboru kard. Karola Wojdyły na papieża Jana Pawła II. Było to 44 lat temu. Dziś  pod kościołami i w innych miejscach odbywa się zbiórka ofiar na Papieski Fundusz stypendialny, żywy pomnik pamięci o Papieżu Polaku. Dziękujemy za wszystkie złożone ofiary na kształcenie ubogiej ale zdolnej młodzieży.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w czwartek wspomnienie św. bł Honorata Koźmińskiego, prezbitera
- w piątek – Dzień Edukacji Narodowej, dzień modlitw za nauczycieli, wychowawców, pracowników szkoły i oświaty
- w sobotę  – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Różaniec dalej odprawiamy o 17.30. Wyjątkiem będzie czwartek – z powodu nabożeństwa fatimskiego odprawianego w tym dniu, różaniec będzie o godz. 17.00.

PRZYPOMINAMY – róbmy porządki na cmentarzu i grobach swoich bliskich, bo Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny coraz bliżej. Śmieci rzucajmy  tylko do śmietników. Jeśli tylko możemy zabierajmy śmieci do siebie. Bowiem cmentarz nasz jest bardzo duży a wywóz śmieci bardzo drogi.

Na wypominki będziemy przyjmować za tydzień.

Serdecznie dziękujemy za dary na Seminarium Duchowne. Złożyli je: Czerno i Sobakówek – dary natury i 930 zł,  Sobaków – dary natury i 670 zł, Gorzkowiczki, Józefina – dary natury i 530 zł, Kolonia Żuchowice – dary natury i 430 zł, Ryszardów – dary natury i 670 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te dary. Dary można składać do środy.

Dzisiaj  w naszej parafii odbywa się liczenie wiernych do statystyk kościelnych.

Za tydzień przy miejscowej remizie O.S.P. będzie można oddać krew w ramach akcji honorowego  krwiodawstwa.