św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

16 października 2022

16.10.2022r. - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

DZSIAJ
– w dniu dzisiejszym przypada 44 rocznica wyboru arcybiskupa krakowskiego Karola Wojdyły na Stolicę Potrową.16 X 1978 r. został 264 następcą św. Piotra i przyjął imię Jana Pawła II. Zmarł 2 IV 2005 r. Beatyfikowany przez Benedykta XVI  1 V 2011 roku,  kanonizowany przez papieża Franciszka 27 IV2014 r.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek - wspomnienie św. Ignacego Aniocheńskiego, biskupa i męczennika
- we wtorek- święto św. Łukasza, dzień modlitw za pracowników  służby zdrowia. Okolicznościowe intencje w modlitwie powszechnej
- w czwartek   – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera
- w piątek  jako trzeci w miesiącu poświęcony jest miłosierdziu Bożemu
- w sobotę – wspomnienie św. Jana Pawła II papieża

W sobotę będzie katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania. O godzinie 11.00 przyjdzie młodzież klas VI i VII.

Przyszła niedziela rozpocznie obchód tygodnia misyjnego. Będziemy się modlić za misje i wesprzemy je ofiarą na tace.

PRZYPOMINAMY – coraz bliżej Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny. Przypominamy o tym, by sprzątając na grobach bliskich zadbać o porządek na cmentarzu.

Przyjmujemy na wypominki - chciejmy naszą modlitwą pomóc duszom naszych bliskich zmarłych. Wypominki jednorazowe i oktawalne  prosimy wypisać na kartkach, które znajdują się na stolikach za ławkami.

W minionym tygodniu na Seminarium duchowne złożono dary: Żuchowice – płody ziemi i 680 zł, Szczukowice -720 zł, rodziny Stolarskich -100 zł. Bóg zapłać.

Od jutra Różaniec w dni powszednie będzie o godz.17.00. W niedziele bez zmian o godz.16.30.

Zmarła Krystyna Stępień, matka  naszego księdza rodaka ks. Andrzeja Stępnia. Pogrzeb jutro o godz. 14.00 w kościele, nie w kaplicy, bo pogrzeby rodziców księży odprawiamy w kościele.