św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

22 października 2022

23.10.2022r. - XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

– Światowy Misyjny. Początek Tygodnia Misyjnego. Taca na potrzeby misji.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada:
- w piątek – w święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
- w piątek – święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitanej

W przyszły wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. w parafii w tym dniu będzie następujący: w kościele parafialnym odprawimy Msze święte o godz.: 7.00, 9.00 i 10.15. Około godziny 11.00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz; w czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godz. 12.00 odprawimy na cmentarzu Mszę świętą za naszych zmarłych. Będzie to na  tarasie przy kaplicy cmentarnej. O godz. 17.00 odprawimy już w samej kaplicy cmentarnej drugą Mszę, by mogli w niej uczestniczyć ci wierni, którzy nie będą na Mszy przed południem. A 1 listopada udział we Mszy świętej jest obowiązkowy.
We wszystkich Świętych przy bramie cmentarnej będzie stać i zbierać ofiary pieniężne na utrzymanie Archidiecezjalnego Seminarium Duchownego student  teologii, kleryk. Kilka wiosek złożyło już dary w naturze i ofiary pieniężne na Seminarium. Ci którzy tego nie uczynili, zwłaszcza mieszkańcy samych Gorzkowic, będą to mogli wtedy uczynić.
1 listopada będzie obecny też będzie przy bramie wejściowej jeden z księży u którego będzie można zamówić wypominki. Zamawiajmy wypominki, by pomóc naszym zmarłym. Czekamy na Was przez cały tydzień w kancelarii.

PRZYPOMINAMY – mamy jeszcze  tylko kilka dni roboczych , aby posprzątać groby naszych bliskich i ich otoczenie. Nie róbmy dzikich śmietników rzucając śmieci bądź gdzie. Rzucajmy je do śmietników, które w minionym tygodniu opróżniliśmy.
W tym tygodniu Różaniec odmawiamy o godz. 17.00, około godziny 17.30 jest Msza wieczorna. W niedziele Różaniec jest o godzinie 16.30.
W piątek o godz.18.15 na pociesznej Górce odprawimy drogę krzyżową. Zapraszamy.
Katecheza przed bierzmowaniem dla klas VII i VIII będzie w sobotę o godz.16.00.