Filipa, Ignacego

Miłość winna nadawać wartość każdej chwili.
bł. Michał Sopoćko

Dz 18, 23-28 • Ps 47 • J 16, 23b-28 liturgia dnia

23 lutego 2013

24.02.2013r. - II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

„To jest mój Syn wybrany, Jego słuchajcie

DZISIAJ - o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo.Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonark /Dzieło Ad Gentes - dla narodów/. Taca dzisiejsza przeznaczona jest na pokrycie kosztów ogrzewania naszego kościoła w miesiącu lutym.

W TYGODNIU - w najbliższy czwartek po Mszy świętej wieczornej odbędzie się lutowe spotkanie Kręgu Biblijnego. Serdecznie zapraszamy. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca marca. Odprawimy nabożeństwa przypisane tym dniom. Okazja do spowiedzi będzie tylko dla tych, którzy odprawiają pierwsze piątki i muszą się wyspowiadać. Po południu spowiedź ta będzie od godziny 16.00 .Pozostali wierni w marcu niech spowiadają się w czasie rekolekcji wielkopostnych. Do stałych chorych w marcu pojedziemy z sakramentami tuż po naszych rekolekcjach. Młodzież z obu grup przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w ramach katechezy marcowej przyjdzie w piątek na Drogę Krzyżową na godzinę 17.30 i chwilę po niej zostanie w kościele.

PRZYPOMINAMY - za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Tak jak co roku, tak i w tym, przygotowaliśmy w kopertach dla każdej rodziny program tych rekolekcji. Będzie on w najbliższym czasie dostarczony do każdego domu. Wieś Ryszardów złożyła na budowę kaplicy cmentarnej ofiarę w kwocie 920 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary.
W miesiącu lipcu organizowana jest z dekanatu a dokładnie z parafii Chrzanowice autokarowa pielgrzymka do Włoch i Rzymu. Zachęcamy do wyjazdu. Bliższe informacje o pielgrzymce znajdziemy w gablocie przed kościołem.