św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

30 października 2022

30.10.2022r. - XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– we wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele parafialnym będą odprawione Msze święte w godzinach: 7:00, 9:00 i 10:15. Około godziny 11:00 z parafialnego kościoła wyruszy procesja na cmentarz. W czasie niej będziemy w pięciu stacjach polecać naszych wiernych zmarłych w wypominkach jednorazowych. Po czwartej stacji około godziny 12:00 odprawimy przy kaplicy cmentarnej Mszę świętą za zmarłych parafian. O godzinie 17:00 odprawimy w samej kaplicy cmentarnej ostatnią Mszę tego dnia.

We wtorek przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych czyli dawny Dzień Zaduszny. Msze w parafialnym kościele będą w godzinach 7:00 i 17:00. O godzinie 9:00 odprawimy Msze w kaplicy cmentarnej. Jeśli będzie pogoda, po tej Mszy świętej będzie procesja po cmentarzu z wypominkami jednorazowymi. Wieczorowa Msza będzie poprzedzona różańcem i wypominkami oktawalnymi. Takie nabożeństwo będzie przez osiem dni od 2 listopada. Zapraszamy na nie serdecznie. Z powodu wypominków oktawalnych nie będzie w tym tygodniu w środę Mszy nowennowej. Będzie zaś w piątek Msza zbiorowa za zmarłych w miesiącu październiku.

W nadchodzącym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca listopada. Z tej racji będzie spowiedź w piątek rano na Mszy świętej, a wieczorem dla wszystkich chętnych zwłaszcza dla dzieci klas IV po I Komunii świętej od godziny 16:30.

PRZYPOMINAMY – od 1 do 8 listopada można zyskać codziennie pod zwykłymi warunkami odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza. Odpust ten można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

Ciągle przyjmujemy na wypominki. Dziś czytamy jeszcze stare wypominki, od przyszłej niedzieli będziemy czytać już nowe.

W tym roku Seminarium nasze nie przyśle nam kleryka. Ale będzie można złożyć na seminarium duchowne ofiarę do puszki, którą będzie miał przy sobie  ksiądz wikariusz zbierający przed południem wypominki na cmentarzu. Zachęcamy bardzo do tego.

OGŁOSZENIE SPOŁECZNE – Wójt Gminy Gorzkowice zaprasza mieszkańców w szczególności osoby, które są zadeklarowane do Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki zdrowotnej w Gorzkowicach na spotkanie dotyczące dalszego funkcjonowania ośrodka zdrowia /góra I piętro/. Spotkanie odbędzie się 4 listopada o godzinie 16:00 w Domu Kultury w Gorzkowicach.