św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

06 listopada 2022

06.11.2022r. - XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

– przez całą oktawę od Wszystkich Świętych o godzinie 17 odprawiamy nabożeństwo modlitewne za zmarłych. Składa się nań: Różaniec, wypominki oktawalne oraz Msza św. za zmarłych.

W TYGODNIU – w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w środę święto poświęcenia bazyliki laterańskiej
- w czwartek wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
- w sobotę wspomnienie św. Jozafata, biskupa i męczennika

W najbliższy piątek, 11 listopada, w naszej parafii łączymy obchody święta kościelnego i narodowego. Będziemy świętować Rocznicę Poświęcenia naszego kościoła  a także obchodzić 104 rocznicę odzyskania niepodległości. Porządek Mszy Świętych w tym dniu będzie następujący:  7.00, 9.00, 11.30  i  17.00. Suma będzie odprawiona w intencji Ojczyzny. Zapraszamy na sumę delegacje z pocztami sztandarowymi. Bardzo prosimy by na Narodowe Święto Niepodległości wywiesić na naszych posesjach narodowe flagi.

PRZYPOMINAMY – bardzo prosimy. aby dużych wieńcy pogrzebowych nie rzucać do śmietnika cmentarnego, ale stawiać je obok.