św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

13 listopada 2022

13.11.2022r. - XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

W  TYGODNIU
– w kalendarzu liturgicznym w tygodniu nadchodzącym przypada:
- w czwartek –wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy
- w piątek – wspomnienie błogosławionej Karoliny Kózkówny, dziewicy i męczennicy, patronki KSM-u i młodzieży polskiej; będziemy polecać Bogu tych, którym ona patronuje}
- w piątek wieczorem celebrujemy Mszę o Miłosierdziu Bożym z koronką

PRZYPOMINAMY – w przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela w roku kościelnym. Po sumie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa  oraz akt uznania Jezusa Chrystusa za naszego Pana i Króla.  Za dwa tygodnie zacznie się już adwent.
Mamy w sprzedaży w kancelarii w formie dużej, pięknej książki KALENDARZE ROLNICZE na 2023r. Cena 30 zł.

Za tydzień po sumie zapraszamy na koncert pieśni patriotycznej w wykonaniu naszego Parafialnego chóru.

Caritas naszej Archidiecezji organizuje na święta Bożego Narodzenia paczki żywnościowe dla poszkodowane przez wojnę rodziny ukraińskie. Prosimy o składanie od jutra do koszów pod chórem mąkę cukier makaron, konserwy, miód, słodycze, kaszę itp. Zbiórka potrwa do 4 grudnia. Dary te zostaną przetransportowane do diecezji Zytomiersko - Kijowskiej.