św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

20 listopada 2022

20.11.2022r. - XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

DZISIAJ –
przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ostatnia niedziela w roku liturgicznym Kościoła. Po Sumie  przed wystawionym Najświętszym Sakramentem odmówimy litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi Królowi.

W TYGODNIU – w nadchodzącym tygodniu przypada we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy patronki muzyki i śpiewu kościelnego.
W przyszłą niedzielę o godzinie 11.30 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji kolejarzy.

PRZYPOMINAMY w przyszłą niedzielę rozpoczyna się w kościele Adwent.  Wraz z nim w dni powszednie  będziemy odprawiać uroczyste Msze o Matce Bożej zwane  RORATAMI. Rano o godzinie 7.00 będą roraty dla dorosłych, a wieczorem o godz. 17.00 dla dzieci. Dzieci będą dostawać specjalne obrazki. Już dzisiaj  wszystkich  na roraty serdecznie zapraszamy. Rekolekcje adwentowe zaczniemy za dwa tygodnie.

W tym tygodniu będą już roznoszone poświęcone opłatki na wigilię Bożego Narodzenie w następującej kolejności:
Poniedziałek: Porosło, Pieńki, Dąbrowa, Michałów, Bukowina, Leśna, Leonów
Wtorek: Sobaków, oraz Komorniki, Wola Kotkowska, Kotków, Borzęcin i Kolonia Kotków
Środa: Sobakówek, Czerno, Jasna Górka oraz Plucice
Czwartek: Gorzkowiczki ,Józefina oraz Kolonia  Plucice
Piątek: Gorzkowiczki ciąg dalszy, Szczepanowice oraz Szczukocice
Sobota
: Kolonia Bujniczki, Ryszardów, Kolonia Gorzędów oraz Bujniczki i Pieńki Gorzkowskie.
W przypadku pogrzebu roznoszenie opłatków będzie zawieszone na dwie godziny. Prosimy, aby w opłatki zaopatrywać się tylko przez parafię. Jest to wyraz łączności i wdzięczności wobec parafii.

Przeprowadzamy zbiórkę artykułów spożywczych o długim terminie ważności z których zrobimy paczki żywnościowe dla poszkodowanych działaniami wojennymi  na Ukrainie. Artykuły te można składać do 4 grudnia włącznie do koszy pod chórem.