Marzeny, Klaudiusza

Bóg jest zawsze w pobliżu ludzi okazujących sobie miłość.
Johann Heinrich Pestalozzi

27 listopada 2022

27.11.2022r. - I Niedziela Adwentu

– rozpoczynamy nowy rok liturgiczny, zaczyna się  adwentem. Adwent ma podwójny charakter: jest radosny, bo czekamy w nim na Boże Narodzenie; ale jest także czasem poważnym, bo przypominamy sobie podczas niego powtórne przyjście Chrystusa w chwale na Boży sąd.

Już od dziś rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć w zakrystii oraz w kancelarii; za małą świecę ofiara 10 zł, za dużą 20 zł.

W  TYGODNIU – od jutra w dni powszednie będziemy odprawiać Roraty – czyli Mszę o Matce Bożej. O godz. 7.00 będą Roraty dla dorosłych, a o godz. 17.00 dla dzieci szkolnych. Zachęcamy wszystkich, a szczególnie dzieci przed I Komunią św. do licznego udziału w Roratach. Dzieci niech przychodzą z lampionami i lampkami, tak jak to było w poprzednich latach.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu przypada w środę święto św. Andrzeja Apostoła a  w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego. W tym tygodniu mamy I czwartek, piątek i sobotę miesiąca grudnia. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi od godziny 16.30 tylko dla tych, którzy odprawiają pierwsze piątki i muszą się wyspowiadać .Pozostali parafianie wyspowiadają się podczas rekolekcji.

PRZYPOMINAMY – za tydzień w naszej parafii rozpoczniemy trzydniowe, adwentowe rekolekcje. Nie będzie za tydzień Mszy na filiach – parafianie z filii przez łączność z macierzystym kościołem przyjdą na Mszę do kościoła parafialnego. Odliczmy się wszyscy na tych rekolekcjach, przystąpmy do adwentowej spowiedzi. W czasie rekolekcji będziemy na Internecie przez nasz parafialny kanał You Tube transmitować Mszę z godzinie 17.00.

W tym tygodniu będą roznoszone opłatki w następującej kolejności:
Poniedziałek – ul. 1000-lecia
Wtorek – ul.3 Maja ,Wysoka, Niska oraz Kolonia Plucice
Środa –  Grabostów oraz ul. Zielona
Czwartek – Żuchowice, oraz ul. Kościelna i Działkowa
Piątek – Kolonia Żuchowice oraz ul. Piotrkowska
Sobota – ulice: Przemysłowa, Akacjowa, Jaśminowa, bloki na ul. Przemysłowej oraz Mieszka I i Krzywoustego

Wszystkim solenizantom najbliższego tygodnia  Franciszkom, Barbarom życzymy wielu łask Bożych i opieki świętych patronów.

Mamy jeszcze w sprzedaży kilka sztuk KALENDARZA ROLNICZEGO 2023. Jest to dobra pozycja na prezent mikołajkowy lub świąteczny.

W łączności z Caritas diecezji zbieramy do koszów pod chórem niepsujące się produkty spożywcze z których zrobimy paczki dla poszkodowanych wojną na Ukrainie  Jeszcze przez tydzień można te produkty składać.

Władze powiatowe zamierzają zlikwidować szpital w Piotrkowie Trybunalskim przy ul. Roosevelta. Możemy temu zapobiec, składając głos protestu na listach  wyłożonych na stolikach za ławkami.