św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

04 grudnia 2022

04.12.2022r. - II NIEDZIELA ADWENTU

– rozpoczynamy trzydniowe rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Łukasz Mozler z Sulmierzyc. Dziś w parafii Msze św. tylko w kościele parafialnym o godzinach jak w każdą niedzielę Przez dwa najbliższe dni odprawiać będziemy  Msze św. w godzinach  7.00, 9.00, 11.00 i 17.00. Roraty dla dzieci w rekolekcje będą o godz. 17.00. Przez dwa dni mamy okazje do spowiedzi adwentowej – będą księża z całego dekanatu.  Gorąco zapraszamy.

Do  obłożnie chorych pojedziemy z sakramentami w środę. Prosimy ich zgłaszać  w zakrystii nie w kancelarii, bo kancelaria w czasie rekolekcji jest nieczynna. Pogódźmy nasze codzienne zajęcia z rekolekcjami. Przyjdźmy do kościoła, zachęćmy do tego naszych domowników!

Rozprowadzamy przy parafii świece w ramach akcji „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. Świece można nabyć przy wyjściu w kościele oraz w zakrystii; za małą świecę ofiara 10 zł, za dużą 20 zł.

W  TYGODNIU – w środę po rekolekcjach o godz. 9.00 odprawimy Mszę za naszych bliskich zmarłych. O godzinie 10.00 pojedziemy do chorych.

W czwartek przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia N. M. P. Dodatkowa Msza św. w tym dniu o godzinie 9.00.

Opłatki wigilijne roznoszone będą w tym tygodniu w następującym porządku:
- Środa – ul. Warszawska, Łąkowa, Bujnice Kombinat, Słowackiego, Szkolna, Kwiatowa, Nowa
- Czwartek – ul. Częstochowska oraz Chrobrego, Zygmunta Starego,  Jana Kazimierza
- Piątek – ul. Rynek, Żabia, Cmentarna, Ogrodowa, Polna oraz Galla Anonima, Łokietka, św. Wojciecha
- Sobota – Bujnice, Kolonia Bujnice,  Bujnice Kombinat, Bujnice Blok oraz Kazimierza Wielkiego, św. Jadwigi, Przedborska

PRZYPOMINAMY – taca we wtorek w ostatni dzień rekolekcji będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty za trud przeprowadzenia  rekolekcji.