św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

11 grudnia 2022

11.12.2022r. - III NIEDZIELA ADWENTU

„Prostujcie drogę Pańską”

DZISIAJ – przypada III niedziela adwentu zwana Niedzielą Radości/Gaudete./ Źródłem radości jest pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a w środę wspomnienie Jana od krzyża, prezbitera i doktora Kościoła. W piątek najbliższy  o godz. 17.00 odprawimy Mszę zbiorową do Miłosierdzia Bożego. Msza będzie połączona z odmówieniem koronki do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy.

W tym tygodniu będziemy spowiadać cały dzień: w poniedziałek i wtorek w Kamieńsku, a w sobotę w Bęczkowicach i Gomunicach. Ogłaszamy to, aby w razie pogrzebu zgłosić go wcześnie rano albo wieczór. Ponieważ w te dni spowiadamy we dwóch kapłanów drugie intencje mszalne  z poniedziałku i wtorku wieczór będą odprawione w środę wieczorem a sobotnia msza wieczorna została przesunięta na sobotę rano.

PRZYPOMINAMY – zachęcamy do nabywania świec w ramach akcji CARITAS- pomocy dzieciom z rodzin ubogich. Świece można nabyć  w zakrystii i w kancelarii. Zakup takich świec ozdobi wigilijny i świąteczny stół i będzie równocześnie dobrym uczynkiem wobec ubogich. Mamy jeszcze sporo tych świec ale sądzimy, że wszystkie powinny się rozejść. Nietaktem z naszej strony byłoby to, gdybyśmy  musieli zwrócili niesprzedane świece do Caritas diecezji.

Zapraszamy gorąco wszystkich parafian do uczestnictwa w Roratach – Mszy adwentowej o Matce Bożej.

Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na spłat ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać.