św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

18 grudnia 2022

18.12.2022r. - IV NIEDZIELA ADWENTU

W  TYGODNIU
– w sobotę wypada wigilia Bożego Narodzenia. Po Mszy rannej - ostatnich roratach, będzie powitanie żłóbka przez dzieci. Będą nagrody za roraty.

Mszy wieczornej nie ma – będziemy w tym czasie spożywać wieczerzę wigilijną. Pasterki na filiach o godz. 22:00, a w kościele parafialnym o godz. 24:00. W niedziele przyszłą  przypada uroczystość Bożego Narodzenia. Msze oprawiamy począwszy od godz. 9:00 tak jak w każdą niedzielę. W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia przypada święto św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Odprawimy Msze święte jak w każdą niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa.

PRZYPOMINAMY – planujemy w tym roku odwiedzić domy parafian z wizytą kolędowa. W pierwszy dzień po świętach odwiedzimy Gorzkowiczki. Resztę planu kolędowego podamy w święta.

Zachęcamy do nabywania świec adwentowych. Mamy ich jeszcze trochę. Nie chcielibyśmy ich zwracać do Caritas diecezji. Kto nie ma jeszcze takiej świecy, niech ją zakupi.

Taca dzisiejsza jest przeznaczona na spłatę kosztów ogrzewania naszego kościoła.