św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

25 grudnia 2022

25.12.2022r. - Boże Narodzenie

– przypada w liturgii  uroczystość Bożego Narodzenia. Począwszy od godz. 9.00  odprawiamy Msze święte jak w każdą niedzielę. Wszystkim parafianom  okazji Świąt składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

W TYGODNIU – jutro przypada święto świętego Szczepana. Odprawimy Msze św. jak w niedziele. Na sumie i na filiach będzie poświęcenie owsa. W środę o godz.17.00 odprawimy Mszę św. zborową do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i św. Józefa.

Kończy się rok  Pański 2022. Zakończymy go w naszej świątyni w  sobotę o godz. 17.00 wspólną modlitwą dziękczynną, przebłagalną i błagalną. Zapraszamy.

W przyszłą niedzielę 1 stycznia 2023 roku, przypada w liturgii Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i zarazem Światowy Dzień Pokoju. W tym dniu odprawimy Msze wedle porządku niedzielnego.

PRZYPOMINAMY – od wtorku zaczniemy wizytę duszpasterską w domach parafian.
Oto jej program:
Wtorek 27 XII. godz. 9.00
Gorzkowiczki - trzech księży jak co roku
Środa 28 XII. godz. 9.00
Plucice i Kolonia Plucice - trzech księży jak co roku
Czwartek 29 XII. godz. 9.00
Czerno, Sobakówek i Sobaków
Piątek 30 XII,godz. 9.00
Grabostów - dwóch księży od obu końców, Żuchowice
Sobota 31 XII. godz. 9.00
Wola Kotkowska, Kotków i Kolonia Kotków

Prosimy o pojazdy na kilka minut przed kolędą. W południe chętnie zjemy obiad, a gdy będziemy kolędować popołudniu to kolację. Mszy wieczornych poza małymi wyjątkami w kolędę nie ma. Podczas kolędy będziemy zbierać ofiary pieniężne na chodnik wokół kościoła. Wprawdzie już zbieraliśmy na ten chodnik, ale pieniądze te poszły na remont wieży, to było pilniejsze.

Zachęcamy do kupna świątecznej, ciekawej NIEDZIELI z kalendarzem.

Jutro po Mszy o godzinie 9.00 pod kościołem będzie przeprowadzona zbiórka ofiar pieniężnych na leczenie chorej na raka Hani Karlińskiej ze Szczepanowic.

Droga Krzyżowa na Pociesznej Górce w najbliższy piątek o godz. 18.30.