Wniebowstąpienie Pańskie, uroczystość

Dominika, Pankracego

Jezus powiedział: „Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do końca świata”.
Mt 28, 20

Dz 1, 1-11 • Ps 47 • Ef 4, 1-13 • Mk 16, 15-20 liturgia dnia

02 marca 2013

03.03.2013r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

- Polska pobożność wykształciła jedyną w świecie formę medytacji męki i śmierci Jezusa Chrystusa, śpiewaną mękę Pańską czyli Gorzkie Żale. Niestety piękno tego nabożeństwa dla wielu katolików stało się już niedostrzegalne. A szkoda. Zauważmy piękno tego nabożeństwa, które odprawiamy w niedziele Wielkiego Postu o godzinie 17.00.

W TYGODNIU - w kalendarzu liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada: w poniedziałek - święto św. Kazimierza, królewicza;  czwartek jest pierwszym czwartkiem w miesiącu marcu; jest to dzień modlitw za kapłanów i o nowe powołania do stanu duchownego. O godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwy także za konklawe o wybór nowego papieża. O wybór papieża wedle woli Bożej będziemy się też modlić w każdej Mszy świętej podczas Modlitwy powszechnej.

Za tydzień w naszej parafii rozpoczną się czterodniowe wielkopostne rekolekcje. Poprowadzi je ks. Włodzimierz Kowalik wikariusz biskupi ds. administracyjno-ekonomicznych naszej Kurii Metropolitalnej. W niedzielę będą nauki stanowe – przyjdźmy w miarę możliwości na właściwą dla siebie naukę. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Zapoznajmy się dokładnie z programem rekolekcji, który dotrze do nas w kopercie. Dziś rozprowadzamy programy rekolekcyjne w kopertach; prosimy niektóre osoby o pomoc w ich rozniesieniu. Jest on także wywieszony w gablotach. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach; w przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika.

PRZYPOMINAMY - w dniach 8-9 marca odbywa się ogólnopolska zbiórka darów żywnościowych w sklepach i marketach organizowana przez Caritas Polska. Do tej zbiórki, która będzie odbywać się na terenie Gorzkowic włączają się wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas z Gimnazjum oraz młodzież z KSM-u. Czekamy jeszcze na właściwe pozwolenie władz lokalnych na przeprowadzenie takiej zbiórki i właścicieli sklepów. Zbiórka odbywa się pod hasłem „Tak, pomagam”. Zebrana żywność będzie przekazana dla najbiedniejszych rodzin w postaci paczek świątecznych. Prosimy wszystkich o przyłączenie się do tej akcji, przekazując dary żywnościowe i chemiczne. Młodzież będzie stać w godz. od 9.00 do 17.00. Za dwa tygodnie przeprowadzimy taką zbiórkę jeszcze przy kościele jak to miało miejsce na święta Bożego Narodzenia.
Zbliża się Wielki Tydzień i Wielkanoc. Bardzo prosimy parafian o pomoc w zakupie kwiatów do Bożego Grobu czyli o przeprowadzenie zbiórki pieniężnej we wsiach i ulicach Gorzkowic na ten właśnie cel.
Mamy dziś w sprzedaży marcowy numer NASZEJ ARKI w cenie 3 zł, pt: ”Patronowie dobrej spowiedzi” oraz dzisiejszy numer NIEDZIELI, która zdrożała i od dziś kosztuje 4 zł 50 gr.

OGŁOSZENIE NATURY SPOŁECZNEJ - Pracownicy Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego zajmującego się dziećmi niepełnosprawnymi w Piotrkowie Tryb. Aleja 3 Maja 28 zapraszają młodzież wraz z rodzicami na DZIEŃ OTWARTY, który  odbędzie się 5 marca 2013 r. w godz. 15-18. Podczas spotkania będzie możliwość uzyskania bezpłatnej porady specjalistycznej.