św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

29 stycznia 2023

29.01.2023r. - IV NIEDZIELA ZWYKŁA

W TYGODNIU
– w czwartek   wypada święto Ofiarowania Pańskiego /Matki Bożej Gromnicznej/ . W tym dniu odprawimy w parafialnym kościele Msze św. w godzinach:  7, 9, 11.30  i 17. Na wszystkich Mszach będzie poświęcenie gromnic.

2 lutego będziemy obchodzić 11 rocznicę rozpoczęcia posługi Metropolity Częstochowskiego Wacława Depo poprzez ingres do Archikatedry częstochowskiej. W tym dniu polecimy Bogu w modlitwie Jego Osobę i posługę.

W piątek 3 lutego zapraszamy na spotkanie  o godzinie 16.20 dzieci pierwszokomunijne wraz z rodzicami.

W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca lutego. W każdy z tych dni odprawimy stosowne nabożeństwo. Spowiedź będzie w piątek na Mszy rannej a popołudniu od godz. 16  będziemy spowiadać dzieci po I Komunii świętej i wszystkich chętnych. W I piątek odprawimy o godz. 17 Mszę św. zbiorową za zmarłych, których pogrzeby odbyły się w miesiącu styczniu. W piątek o godz.9-ej pojedziemy z sakramentami do stałych chorych.

W sobotę o godz. 11 będzie spotkanie z młodzieżą klas VIII w ramach przygotowań do sakramentu bierzmowania.

Również w sobotę odbędzie się 20 forum trzeźwościowe. Z tej racji o godz.16 odprawiona będzie Msza święta za członków grupy Dromader.

PRZYPOMINAMY – w minionym tygodniu zakończyliśmy wizytę duszpasterską- kolędę w domach parafian. Serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, wspólną modlitwę i ofiary złożone na nowy chodnik wokół kościoła. Wielu parafian zdeklarowało się , że złoży ofiarę a chodnik gdy będzie w budowie. Parafia bardzo na to liczy, bo chodnik według zarządzenia konserwatora zabytków ma być wykonany nie ze zwykłej kostki betonowej ale z granitu a to podnosi koszty. Parafianie, którzy byli w pracy podczas kolędy a chcieliby aby pobłogosławić ich mieszkanie, niech zgłoszą to w kancelarii parafialnej.

Od jutra po zakończonej kolędzie będziemy codziennie odprawiać Msze wieczorowe o godzinie 17.00.