św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

05 lutego 2023

05.02.2023r. - V NIEDZIELA ZWYKŁA

W kalendarzy liturgicznym w nadchodzącym tygodniu przypada:
- w poniedziałek: wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy
- w piątek: wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy
- w sobotę wspomnienie N M P z Lourdes- Światowy Dzień Chorego

Przy okazji nadchodzącego dnia chorego kierujemy do wszystkich parafian apel, prośbę, aby prosić księdza do chorych i starszych wiekiem domowników,  nie mogących dostać się samodzielnie do świątyni. Niechaj będą zaopatrzeni sakramentami chorych, aby nie było u nas zgonów ludzi bez spotkania z księdzem, który wyspowiada i udzieli namaszczenia chorych, do czego zachęca nas bardzo św. Jakub w Piśmie Świętym.

Za tydzień to jest 12 lutego w ramach XXXI Światowego Dnia Chorego zostanie przeprowadzona przed naszym kościołem zbiórka ofiar do puszek. Pieniądze ofiarodawców będą przeznaczone na domy z niepełnosprawnymi sierotami społecznymi oraz prowadzenie działalności wśród niepełnosprawnych i chorych inicjowanych przez ruch dobroczynny Betel.