św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

26 lutego 2023

26.02.2023r. - I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

DZISIAJ – od minionej środy zaczął się w Kościele tegoroczny Wielki Post. Dzisiaj o godz. 17.00 odprawimy pierwsze „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy wszystkich parafian na to pasyjne nabożeństwo.

Drogę Krzyżową odprawiamy w każdy piątek Wielkiego Postu o godz. 16.30 z tekstem dla dzieci, a o godz.17.30 dla dorosłych. (Droga krzyżowa o 17.30 wraz z poprzedzającą ją Mszą Świętą jest transmitowana na naszym parafialnym kanale You Tube)

W TYGODNIU – w kalendarzu  w tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca marca. W każdy z tych dni będą odmówione przypisane im modlitwy. W pierwszy piątek będzie krótka spowiedź rano a popołudniu od godz.16.30. Przystąpią do niej tylko Ci, którzy odprawiają pierwsze piątki. Pozostali parafianie skorzystają ze spowiedzi w rekolekcje wielkopostne, które zaczną się 19 marca 2023r. Do  stałych chorych pojedziemy nie w pierwszy piątek ale po rekolekcjach. W sobotę wypada święto św. Kazimierza, królewicza.

Przyszła niedziela jest też niedzielą misyjną  Ad Gentes, podczas której będziemy modlić się za kraje misyjne i misjonarzy.

PRZYPOMINAMY – dzisiaj zbieramy tacę przeznaczoną na spłatę ogrzewania gazowego naszego kościoła. Bóg zapłać!

Po Mszach pod kościołem zbierane są ofiary pieniężne z przeznaczeniem na poszkodowanych przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać!

Firma Green Offfice Ecologic przeprowadza zbiórkę zużytego i popsutego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ów składujemy pod tarasem przy wejściu na plebanię. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu wspiera misyjne projekty Kościoła. Zbiórka potrwa do 15 marca.