św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

05 marca 2023

05.03.2023r. - II Niedziela Wielkiego Postu

– o godz. 17.00 odprawimy Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy parafian na to nabożeństwo.
Dziś modlimy się za misjonarzy i misjonarki/Dzieło Ad Gentes - dla narodów/.

W TYGODNIU
– w środę przypada  Światowy Dzień Kobiet. W Modlitwie Powszechnej weźmiemy okolicznościowe wezwanie za wszystkie panie.
Katecheza przygotowująca do sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę:
- godz.  11.00 dla klas VI
- godz. 11.30 dla klas VII
- godz. 12.00 dla klas VIII

PRZYPOMINAMY – za dwa tygodnie zaczną się w naszej parafii wielkopostne rekolekcje. Już dziś zaplanujmy nasz gorliwy udział w nich.

Zwracamy się z serdecznym apelem, aby we wszystkich rejonach parafii przeprowadzić zbiórkę ofiar pieniężnych do puszek z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy i Bożego Grobu.

Firma Green Office Ecologic przeprowadza zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Sprzęt ów składujemy pod tarasem przy wejściu na plebanie. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu wspiera misyjne projekty Kościoła. Zbiórka potrwa do 15 marca.