św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

12 marca 2023

12.03.2023r. - III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– w dniu dzisiejszym o godz.17.00 będą Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.

W TYGODNIU – za tydzień w naszej parafii rozpoczną się trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Nie będzie Mszy na filiach; parafian z filii przez łączność z macierzystą parafią zapraszamy w tym dniu do kościoła w Gorzkowicach. Za tydzień Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz.7.00rano Msza z kazaniem dla kobiet, o godz. 9.00 z kazaniem dla młodzieży, o godz.10.15 z kazaniem dla dzieci, a suma z kazaniem dla mężczyzn. Weźmy gorliwy udział w tych rekolekcjach. W przyszły poniedziałek lub wtorek przystąpmy do wielkanocnej spowiedzi; nie odkładajmy spowiedzi na później. W rekolekcje mamy możliwość wyboru spowiednika. Dzieci szkolne będą mieć spotkania rekolekcyjne w ramach zajęć szkolnych. I tak na godz.10.15 przyjdą ze szkoły w poniedziałek i wtorek przyszły dzieci klas I-IV a na godz. 11.30 młodzież z klas V-VIII.

W piątek będziemy się modlić do Miłosierdzia jako że jest o trzeci piątek miesiąca. Odprawimy wieczorem Mszę za zmarłych o Miłosierdziu Bożym z koronką.

W przyszłą niedzielę wieczorem odprawimy Mszę zbiorową za zmarłych Józefów i Józefy. Wspomnienie św. Józefa w liturgii przypada w przyszły poniedziałek.

W środę o godz. 15.00 firma Green Office Ecologic odbierze zebrany przez nas sprzęt elektryczny i elektroniczny.

PRZYPOMINAMY – serdecznie prosimy o przeprowadzenie zbiórki ofiar pieniężnych z przeznaczeniem na kwiaty do ciemnicy Bożego grobu.