św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, wspomnienie obowiązkowe • Dzień Flagi RP

Zygmunta, Atanazego

Los człowieka to nic innego jak kroczenie drogą prowadzącą do Boga.
Edmund Husserl

19 marca 2023

19.03.2023r. - IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

– zaczynamy w naszej parafii trzydniowe wielkopostne rekolekcje. Nauki rekolekcyjne będzie głosi ks. Michał Krawczyk moderator ruchu Nowej Ewangelizacji  i duszpasterz akademicki z Częstochowy. Weźmy chętny  udział w tych rekolekcjach i zachęcajmy  naszych bliskich do gorliwego w nich udziału.

Dzisiaj Msze święte w kościele parafialnym o normalnych godzinach. Wieczorem o godz. 17:00 będą Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym a potem wieczorna Msza święta. Będzie to Msza św. zbiorowa za zmarłych Józefów i Józefy. Można ich zgłaszać do ostatniej chwili.

W poniedziałek i wtorek na rekolekcje przyjdą w ramach zajęć szkolnych dzieci szkolne. O godzinie 10:15 klasy I- IV. a o 11:30 młodzież klas V-VIII . W dni powszednie rekolekcji nie ma Mszy o godzinie 7:00. Mała zmiana w programie rekolekcji w stosunku do tego, co podaliśmy tydzień temu: otóż namaszczenie chorych będzie we wtorek nie do południa a na Mszy o godzinie 17:00. Młodzież przed bierzmowaniem niech zwróci uwagę, że w programie rekolekcji ma naukę rekolekcyjną we wtorek o godz.18:00

Obłożnie chorych odwiedzimy z sakramentami w domach w najbliższą środę od godz. 10:00. Najpierw będziemy u chorych mieszkających po stronie południowej od torów kolejowych, np. Plucice, a później u parafian mieszkających po przeciwnej stronie torów. Chorych zgłaszamy w czasie rekolekcji w zakrystii. Spowiadać będzie kilku księży. Nie odkładajmy spowiedzi  na później, zwłaszcza na niedzielę Palmową. Spowiedź będzie rano od godz.8:30 a popołudniu od godz.16:00.

W  środę po rekolekcjach o godz. 9:00 odprawimy Mszę św. za naszych bliskich zmarłych.

W czwartek 23 marca mamy dobę eucharystyczną w Kotkowie. O godz.7:30 będzie odprawiona tam Msza św. po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 16:00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia i pobłogosławimy wiernych Najświętszym Sakramentem.

W piątek po rekolekcjach planujemy, jeśli będzie pogoda, odprawić tylko jedną  Drogę Krzyżową   na Rynku o godz. 16:30.A za tygodnie 31 marca po Mszy wieczornej wyruszy z parafii droga krzyżowa przez Bęczkowice na Pocieszną Górkę. Parafianie, którzy wezmą w niej udział niech to zgłoszą w kancelarii abyśmy wiedzieli jaki autobus zamówić na powrotną drogę.

W sobotę przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z tej racji dodatkowa Msza św. w tym dniu o godz.9:00.

W przyszłą niedzielę o godz.16:30 odbędzie się zebranie rodziców przed I Komunią świętą.

PRZYPOMINAMY – na kwiaty do Bożego Grobu zostały złożone ofiary: Gorzkowiczki, Józefina i Pieńki Stolarskie – 1.065 zł, Bujniczki i Pieńki Stolarskie – 420 zł, ul. Piotrkowska – 330 zł, ul. Bolesława Krzywoustego – 320 zł, Bujnice wieś – 240 zł, ul. Zygmunta Starego – 230 zł, ul, Królowej Jadwigi – 220 zł, ul. Mieszka I – 210 zł, ul. Kazimierza Wielkiego – 180 zł, ul. Łokietka – 165 zł. Bukowina – 150 zł, ul. Galla Anonima – 130 zł, ul. św. Wojciecha – 128 zł, ul. Częstochowska za osiedlem numer 63 a-p – 90 zł. Bóg zapłać ofiarodawcom i zbierającym te ofiary!

Taca wtorkowa będzie wyrazem naszej wdzięczności wobec rekolekcjonisty za trud rekolekcji.